طراحی سایت فروشگاهی

مشتریان و متقاضیان کالاها، به دلیل اشتغال فراوان و یا ترافیک زیاد و آسانی بیشتر، کمتر برای خرید به مکان های حضوری خواهند رفت و سعی می کنند کالای خود را از طریق اینترنت جستجو و از همان طریق نیز خرید نمایند.

طراحی فروشگاه اینترنتی برای صاحبان مشاغل و فروشندگان، از جمله حیاتی ترین مسائل در بازار امروز می باشد. تمامی این افراد باید با طراحی فروشگاه های اینترنتی و داشتن آن، سهم بازار را در این زمینه بگیرند.
 

مهمترین نکته ای که باید مدنظر داشته باشید این است که سایت فروشگاه شما ، یک ویترین ۲۴ ساعته و بدون محدودیت مکانی می باشد.

 
ویژگی های فروشگاه های اینترنتی
ویژگی های عمومی یک فروشگاه اینترنتی ، نمایش محصول ، سیستم جستجو و سیستم خرید محصولات می باشد. سیستم نمایش محصول بصورت جذاب و پس از آن سیستم خرید جامع و البته روان آن ، ویژگی اصلی نگه داشتن کاربران و مشتریان است.
 

در طراحی فروشگاه اینترنتی نکته ی اصلی ای که باید رعایت شود ، طراحی بهینه ی آن برای موتور جستجوگر گوگل و دیگر موتور های جستجوگر می باشد. چراکه فروشگاهی که کاربری به آن وارد نشود ، هرچقدر هم پیشرفته و کامل باشد ، سودی برای صاحبان آن ندارد.

 
نمایش محصولات مشابه ، پرداخت آنلاین ، داشتن سیستم حراجی ، سیستم تگ و ارتباط بین صفحات ، دسته بندی کامل و سطح به سطح ، داشتن فیلدهای کامل برای محصو ل، امکان مقایسه ی فیلدهای مختلف محصولات ، جستجوی پیشرفته بر اساس فیلدهای محصولات در دسته بندی های مختلف ، نمایش سوالات متداول و سیستم پشتیبانی و ارتباط با واحدهای فروش و مالی و … از دیگر ویژگی هایی است که سایت های فروشگاهی باید داشته باشند و در طراحی فروشگاه اینترنتی در نظر گرفته شوند.

هدف از داشتن فروشگاه اینترنتی چیست ؟
امروزه یکی از مهمترین مسائل برای فروشندگان محصولات ، پیداکردن بازارهای جدید و مشتریان جدید می باشد. بازاریابی اینترنتی در عصر حاضر بزرگترین راه حل برای تمامی فروشندگان در زمینه های مختلف است که با ویژگی های کم هزینه بودن داشتن آن و داشتن یک ویترین دائمی، فروشندگان را حتی از داشتن یک مکان فیزیکی بی نیاز مینماید.

تنها هزینه ی اصلی بازاریابی به روش اینترنتی داشتن یک وب سایت قدرتمند می باشد. اما این هزینه در صورتی جوابگو است که بصورت هدفمند و درست انجام شود.

هدف در صورتی که تنها نمایش محصولات و خرید باشد ، این وب سایت با شکست رو برو می شود. هدف اصلی باید آوردن کاربران و مشتریان به فروشگاه اینترنتی و سپس نمایش محصول برای آنها و فروش به آنها باشد.

دلایل موفقیت فروشگاه های اینترنتی :
مسلما طراحی و داشتن یک سایت فروشگاهی با سیستم های وبلاگی و یا نرم افزار های سایت ساز کاری راحت و کم هزینه است ، اما موفق شدن آن مسلما به این سادگی ها نیست.

همانطور که قبل توضیح دادیم ، ویژگی اصلی یک فروشگاه اینترنتی در مرحله ی اول ، استاندارد بودن برای سئو و گوگل و نتیجه اینکه آمدن کاربر به سایت و سپس نگه داشتن کاربر در سایت از طریق داشتن یک سیستم کامل فروشگاهی و خرید می باشد.
 

امروزه فروشگاه های اینترنتی موفقی مانند دیجی کالا ، با پیاده سازی این روش توانسته اند کاربران را از این طریق جذب و به فروش محصولات خود در زمینه لوازم دیجیتال بپردازند.

 
امکانات پیش فرض طراحی فروشگاه های اینترنتی :
طراحی اختصاصی بر اساس نیاز و مطابق با سلیقۀ کارفرما
بخش نظرات کاربران در رابطه با هر محصول، خبر، مقاله و…
بخش تبلیغات بنری و عکسی و فلشی
ثبت نامحدود منوهای تو در تو در سایت
طراحی div base و فشرده سازی صفحات جهت بالا بردن سرعت فروشگاه اینترنتی
رعایت تمامی نکات امنیتی و تضمین غیر قابل هک بودن سایت فروشگاه اینترنتی
بخش تماس با ما و ارسال پیغام به ایمیل‏های مدیر سایت
بخش گالری تصاویر با امکان تعریف آلبوم و عکس‏های نامحدود
ایجاد صفحات نامحدود برای سایت
سئوی قدرتمند و کدنویسی استاندارد مطابق با آخرین الگوریتم های گوگل
بخش اسلاید تصاویر هدر سایت و با افکت های زیبا
بخش مدیران و سطح دسترسی آنها
تنظیم کلمات کلیدی سایت برای هر صفحه جداگانه جهت سئوی قوی‏تر
تنظیم کد آمار سایت به صورت داینامیک و امکان استفاده از چند کد آماری در سایت
امکان اضافه نمودن محصولات به صورت نامحدود
امکان طبقه بندی محصولات به صورت کاملا داینامیک
امکان جستجوی پیشرفته ی محصولات بر اساس فیلدهای مورد درخواست
امکان اتصال به سیستم فیلد داینامیک مانند سایت دیجی کالا
اتصال تارنمای فروشگاهی به شبکه های اجتماعی فیسبوک، توییتر، اینستاگرام
قابلیت ارائۀ پیش فاکتور به مشتریان در لحظۀ پرداخت
امکان پرداخت آنلاین با بانک های پاسارگاد و ملت و …
پشتیبانی فنی و آموزش رایگان پنل مدیریت و آموزش سئو حرفه ای بصورت رایگان
همسان سازی وبسایت با تحلیلگر گوگل آنالیتیکس و وب مستر تولز جهت تحلیل آماری فروشگاه و در نهایت ارتقای آن در موتورهای جستجوگر
طراحی responsive و واکنش گرا در صورت تقاضا
 

شرکت پیشرو وب با بررسی و تحلیل فروشگاه های بزرگ و موفق و پیاده سازی چنین فروشگاه هایی که همگی در زمینه ی کاری خود موفق بوده اند ، و با در اختیار گذاشتن این دانش برای مشتریان طراحی سایت خود به صورت رایگان ، شما را برای داشتن فروشگاه موفق یاری می رساند.

 


طراحی سایت
سوالات متداول طراحی سایت
مراحل طراحی سایت