طراحی سایت استاتیک

سایت های استاتیک از اولین سایت هایی بود که طراحی شد. در وب سایت های استاتیک اطلاعات و محتویات وب سایت یکبار جمع آوری و طراحی می شود. تغییر در آنها باید توسط طراح وب سایت انجام گیرد. ویرایش سایت مورد نظر مشتری باید به گونه ای باشد که تغییراتی در ساختار سایت به وجود نیاورد. وب سایت استاتیک بیشتر برای شرکت هایی که قصد حضور در اینترنت را دارند و تغییر در وب سایت آنها به چند مورد در ماه محدود می شود ، مناسب است.

معمولا این روش طراحی سایت و بهینه سازی سایت از نظر اقتصادی هزینه اولیه پائین تری نسبت به روش های دیگر طراحی وب سایت دارد. در این سایت کنترل پنلی وجود ندارد که بتوان با کمک آن سایت را مدیریت کرد و یا تغییراتی را در آن اعمال نمود. ویرایش سایت ، ابتدا با توجه به ساختار طراحی شده برای صفحات و پس از هماهنگی های لازم ، این اطلاعات توسط طراحان سایت قابل تغییر است.
 

اگر تغییراتی را بخواهیم بر سایت استاتیک اعمال کنیم باید از طراح وب سایت کمک بگیریم. سایت استاتیک از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد ، به دلیل اینکه نمی توان اطلاعاتی را به سایت افزود و اگر قرار به ویرایش سایت باشد باید طوری باشد که ساختار اصلی سایت تغییر نکند.

  
تبدیل سایت استاتیک به داینامیک
اگر وب سایت شما استاتیک طراحی شده و برای هر تغییر در متن ، مبلغی از شما دریافت می کنن د، می توانید با تبدیل سایت و حفظ ظاهر آن ، سایت را داینامیک کرده و خودتان مدیر آن باشید تا در هر زمان که مایل بودید آن را ویرایش کنید. شرکت طراحی سایت پیشرو وب این مهم را به عهده گرفته و تضمین کننده کیفیت مطلوب و مورد رضایت شما است.
 
تفاوت سایت استاتیک با داینامیک

اصولا سایتهای ایستا یا استاتیک ، سایتهایی هستند که ضرورتی برای تغییر مداوم اطلاعات آنها احساس نمی شود. اینگونه وب سایت ها معمولا تنها جهت معرفی کاربرد دارند. عملیات به روز رسانی محتوای سایت به ندرت صورت می پذیرد و نیازی به ارائه خدمات به هر شکل به صورت آنلاین در اینگونه سایتها دیده نشده است. مسلما هزینه های طراحی سایت برای اینگونه سایت ها کمتر از نوع دیگر است ولی در صورتی که بخواهید تغییری در وب سایت ایجاد کنید حتماً باید از طراح خود بخواهید این کار را برای شما انجام دهد چون وب سایت پنل مدیریتی ندارد. غالباً برای به روز رسانی از شما هزینه ای دریافت می شود.

 

در مقابل سایتهای پویا یا داینامیک، نیاز به تغییر مداوم اطلاعات و محتوا داشته و بنا به نیازمندی و کاربرد سایت، طراحی و توسعه می یابند. هزینه های طراحی سایت و نگهداری اینگونه وب سایت ها بیشتر از سایت های استاتیک بوده ولی هزینه های بعدی را در پی نخواهد داشت.

 

در این میان می توان به تقسیم بندی در حد وسط سایتهای پویا و سایتهای ایستا رسید ، که می توان تحت عنوان سایتهای نیمه پویا به آنها اشاره داشت. در سایتهای نیمه پویا ، ضرورتی جهت تغییر محتوا و اطلاعات سایت دیده نمی شود، منتهی ارائه خدماتی همچون امکان ارتباط با بینندگان از طریق فرم های خاص و یا ارائه خدمات و کالاهای ثابت از طریق وب سایت را می توان با برنامه نویسی بخشی از سایت فراهم نمود.

 
فواید سایت های استاتیک :
هزینه طراحی کم
حجم پائین محتویات
امنیت بالا
 
معایب سایت های استاتیک :
هزینه های به روز رسانی وب سایت
نبود امکانات مدیریتی
لزوم ارتباط با طراح سایت جهت به روز رسانی
وقت گیر بودن اعمال تغییرات داخل سایت
 
فواید سایت های داینامیک :
بدون هزینه به روز رسانی
دارای پنل مدیریتی برای اعمال تغییرات توسط یک شخص با دانش معمولی
ایجاد بی نهایت صفحه، بی نهایت نوشته در سایت تنها با چند کلیک
حجم پائین دیتا خصوصاً برای سایت های بزرگ
امکان به روز رسانی ۲۴ ساعته توسط شما
مدیریت سئوی قوی (برای بالا بردن رتبه سایت در موتورهای جستجو مثل گوگل، آپدیت شدن مداوم سایت لازم است. بنابراین وب سایت های سئو، عموماً داینامیک طراحی می شوند.)
 


طراحی سایت
سوالات متداول طراحی سایت
مراحل طراحی سایت