سئو و بهینه سازی

 
 

سئو Search Engine Optimization) SEO) یک روش مناسب برای بهبود رتبه ی یک وب سایت در موتورهای جستجو است. در واقع سئو روشی است که از طریق توسعه مطالب وبسایت و برنامه نویسی های لازم در زمینه بالاتر بردن رتبه سایت در موتورهای جستجو تحقق یافته که لازمه آن آشنا بودن طراح و برنامه نویس وبسایت به جدیدترین الگوریتم های مربوط به سئو می باشد.

ضمن اینکه بخش دیگر آن مربوط به مدیر سایت بوده که قرار است توسعه وبسایت بدست ایشان انجام گیرد تا بتواند با انتشار مطالب و نگارش های درست و با استاندارد های سئو این مطب را تحقق بخشد. در کل سئو به معنی بهینه‌سازی وبسایت برای موتورهای جستجو است.
 

سئو و بهینه سازی داخلی (On Page SEO) :
سئو درون صفحه ای به بهینه سازی پارامترهای درون وب سایت شامل کنترل مستقیم کدها و یا محتویات وب سایت اعم از متن، تصویر، پیوند و… گفته می شود. به طور کلی هر چیزی که در سایت خود بارگذاری می کنید ، مربوط به سئو درون صفحه ای می شود. این بخش از سئو پایه تمام تلاش های بهینه‌سازیست زیرا جایی است که شما بیشترین کنترل را روی آن دارید.

 

سئو و بهینه سازی خارجی (Off Page SEO) :
بر خلاف روش درون صفحه ای که توسعه وب سایت با کنترل مستقیم بالایی انجام می شد ، روش بهینه سازی بیرون صفحه ای شامل تمام ارتقاهایی است که در خارج از وب سایت انجام می شود. (مانند ایجاد شبکه لینکی استاندارد، انتشار محتوا در شبکه محتوایی مرتبط و…)

مراحل سئو و بهینه سازی


 
 
 
تحقیقات استراتژیک کلمات کلیدی

بهینه سازی موتورهای جستوجو حول کلمات کلیدی صورت می گیرد. با تحقیقات استراتژیک کلمات کلیدی می توان عملیات سئو را به بهترین شکل، حول کلمات کلیدی مناسب انجام داد.


بهینه سازی ساختاری

ساختار وب سایت باید به گونه ایی باشد که با استانداردهای گوگل هماهنگ باشد که با بهینه سازی ساختاری این هماهنگی میان وب سایت و گوگل ایجاد می شود تا رتبه بهتری در نتایج گوگل کسب کند.


بهینه سازی تصاویر

استفاده از محتوای تصویری و بهینه سازی آن ها نه تنها مخاطب را بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد بلکه تاثیر بسزایی در سئو نیز دارد.


بهینه سازی لینک های داخلی

ساخت بهینه لینک های داخلی یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در سئو درون سایتی می باشد که باعث می شود گوگل درکی بهتر و ساختار محور از وب سایت داشته باشد.


ایجاد بک لینک حرفه ای

درج و ایجاد لینک در شبکه های لینکی معتبر به عنوان بخشی اساسی در فرآیند بهینه سازی وب سایت ها محسوب می شود.


گزارش فعالیت

تهیه گزارش رتبه در نتایج موتورهای جستجو (SERP) و ارزیابی عملکرد وب سایت شما در جستجوگرها ، نه تنها شما را از وضعیت سئو وب سایتتان مطلع می سازد بلکه به ما کمک می کند تا نقاط ضعف و قدرت بهینه سازی را تشخیص دهیم و کاملا استراتژیک عمل کنیم.

انواع روش ها و تکنیک های سئو

سئو کلاه سیاه (Black Hat SEO) :

تکنیک های بسیار زیادی برای کسب نتیجه در رتبه بندی گوگل یا سئو وجود دارد که گوگل همه آن ها را قانونی و اخلاقی نمی داند. به تکنیک هایی که مورد تایید گوگل نباشند و سعی در فریب آن داشته باشند، تکنیک های سئو کلاه‌سیاه (Black Hat SEO) گفته می شود. که معمولا در مدت کوتاهی توسط گوگل شناسایی و موجب پرداخت جریمه یا حذف کامل از پایگاه داده های گوگل می شود.

 

سئو کلاه خاکستری (Gray Hat SEO) :

اساسا سئو با مفهوم کلاه خاکستری گره خورده و استفاده از این تکنیک ها برای کسب نتیجه امری ضروری است. گوگل معتقد است لینک سازی باید طبیعی باشد. (لینک توسط کاربران به اشتراک گذاشته شود) ولی کم اتفاق می افتد که کاربری لینک وب سایت شما را به دلیل مفید بودن محتوای آن در سایت خود قرار دهد. اینجاست که متخصصین سئو با بکار گیری تکنیک های کلاه خاکستری و لینک سازی در وب سایت ها و شبکه های لینکی که در اختیار دارند، بدون اینکه توسط گوگل جریمه شوند، باعث ارتقا رتبه می شوند.

 

سئو کلاه سفید (White Hat SEO) :

تکنیک‌هایی که از دید موتورهای جستجو قانونی و اخلاقی باشند، تکنیک های کلاه سفید سئو نامیده می شوند که بهترین، ماندگارترین و بی خطر ترین روش برای بهینه سازی موتورهای جستجو هستند. سئو کلاه سفید تنها با پیروی از دستورات و قوانین موتورهای جستجو در طولانی مدت منجر به نتیجه می شود. ولی این روش در موضوعات رقابتی بی فایده است. برای مثال برای یک وب سایت خدمات تور مسافرتی یا طراحی سایت با وجود هزاران رقیب نمی توان صرفا با درج محتوای با کیفیت، منجر به ارتقا رتبه در گوگل شد.

خدمات سئو و بهینه سازی

آنالیز وب سایت
آنالیز کلمات کلیدی
تغییر ساختار Layout
رفع لینکهای معیوب و مشکلات CSS
بهینه سازی تصاویر و حجم وب سایت
اضافه کردن نقشه سایت
ایجاد وب مستر
اضافه کردن کدهای Google Analytics
افزایش ترافیک سایت
ارایه گزارشات ترافیک به تفکیک موقعیت جغرافیایی ، روز ، هفته ، سیستم عامل ، دستگاه
دریافت لینک از سایتهای دیگر
افزایش ترافیک سایت با روشهای پایدار و هدفمند
افزایش رتبه سایت در گوگل و سایر موتورهای جستجو
افزایش رتبه الکسا
 


 

سوالات متداول درباره سئو و بهینه سازی وبسایت