سوالات متداول درباره سئو و بهینه سازی وبسایت

چگونه می توانیم در صفحه اول گوگل باشیم؟
به دوصورت می توانیم سایت خود را در صفحه اول گوگل قرار دهیم:

روش اول) با استفاده از تبلیغات گوگل است که روش هزینه بری است ولی به سرعت سایت شما در صفحه اول گوگل با کلمه کلیدی مورد نظرتان قرار می گیرد اما از آنجا که هزینه تبلیغات گوگل به دلار دریافت می گردد حدود ۱۰۰۰دلار در ماه است و ما به ریال پول دریافت میکنیم این روش فعلا برای ما مقرون به صرفه نیست البته برای کلمات کلیدی خاص که رقابت بالایی دارند و تجاری هستند ممکن است به صرفه باشد.

روش دوم) بهینه سازی وب سایت و سئو است که در مقایسه با روش قبلی زمان بیشتری می طلبد اما هزینه بسیار کمتری نیز برای ما دارد و نکته جالبی که باید به آن توجه شود این است که لازم نیست شما حتما در صفحه اول گوگل باشید تا بازدید بالایی در روز داشته باشید سایت شما از زمانی که رنک آن ارتقا می یابد و مراحل سئو بر روی آن انجام می شود افزایش بازدید خواهد داشت.


چه چیزهایی در سئو دارای اهمیت می باشد؟
فاکتورهایی در سئو حرفه ای سایت وجود دارند که در صورت رعایت آنها سایت شما می تواند جایگاه مناسبی در موتور های جستجو داشته باشد

تولید محتوای مفید :
ساخت و تولید محتوای مفید و منحصر به فرد برای کاربران به ارتقای رنک سایت در گوگل می انجامد.

 

دریافت بک لینک :
زمانی که صفحات و سایت های موجود در اینترنت به سایت شما لینک میدهند اصطلاحا به آن بک لینک می گویند این بک لینک ها به موتورهای جستجو از جمله گوگل میگوید که سایت شما دارای اهمیت است که به همین دلیل رنک سایت شما ارتقا می یابد البته باید توجه داشت که سایت هایی که به شما بک لینک می دهند موضوع شان متناسب با موضوع سایت شما باشد.

 

فعالیت در شبکه های اجتماعی :
فعالیت و تولید محتوا در شبکه های اجتماعی هم جز سئو و بهینه سازی سایت محسوب میشود و هم جز بازاریابی اینترنتی محسوب میگردد و می تواند بازدید کنندگان و مشتریان واقعی را به سایت شما راهنمایی کند البته باعث افزایش رتبه شما در گوگل نیز می شود.


آیا دامنه وب سایت حتما باید شامل کلمات کلیدی مرتبط باشد؟
دامنه وب سایت نباید صرفا جهت سئو و بهینه سازی کلمات کلیدی شامل کلمات کلیدی مرتبط باشد. بهترین عنوان برای دامنه نام تجاری شماست حال ممکن است نام تجاری شما شامل کلمه کلیدی مرتبط هم باشد که استفاده از آن مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

ولی اگر دامنه صرفا فقط شامل کلمات کلیدی مرتبط باشد مانند: mobilewebapplicationdevelopment.com نه تنها تاثیر مثبت روی سئو وب سایت نخواهد داشت بلکه می تواند تاثیر منفی نیز داشته باشد.


چگونه می توان صفحات ایندکس شده در گوگل را دید؟
این کار با تایپ کردن site:www.yourdomain.com در نوار جستجو گوگل امکان پذیر است تا گوگل صفحات ایندکس شده وب سایت شما را نمایش دهد.


مهمترین جنبه سئو چیست؟
این سوال تقریبا توسط همه افرادی که می خواهند وب سایت خود را سئو کنند پرسیده می شود. درحالی که در سئو هیچ چیز به تنهایی تاثیر گذار نیست در واقع با در نظر گرفتن تمام جنبه ها می توان به نتایج مطلوب دست یافت. هر جنبه سئو به دیگری وابسته می باشد و مانند یک تیم عمل می کنند. به هر حال اگر دنبال یک پاسخ می گردید “محتوا” می تواند پاسخ سوال شما باشد. زیرا محتوای بهینه و با کیفیت برای گوگل بسیار مهم است.

اگر محتوای وب سایت شما بی ربط و غیر کاربردی باشد طبیعتا کاربران بلافاصله بعد از باز کردن وب سایتتان آن را می بندد. با این کار هر چند وب سایتتان از بیرون با قدرت تمام بهینه سازی شده باشد ، گوگل به دلیل غیر کاربردی بودن محتوا ، از وب سایتتان صلب رتبه خواهد کرد.


آیا برای سئو حتما باید شخصی را استخدام کرد؟
سپردن عملیات سئو به کارشناس می تواند تاثیر بسیار خوبی داشته باشد. ولی اگر شخص مورد نظر دانش و تجربه کافی نداشته باشد ، واگذار کردن سئو به آن شخص می تواند خطرناک هم باشد. پس اگر خودتان در زمینه سئو کارشناس نیستید آن را به افرادی بسپارید که مطمئن هستید با دانش و تجربه کافی عملیات سئو را برای شما پیاده سازی می کنند.


چه تفاوتی میان لینک های داخلی و بک لینک وجود دارد؟
لینک های داخلی ، شما را از یک صفحه وب سایت به صفحه دیگری از همان وب سایت می برند. درحالی که بک لینک ها ، لینک هایی هستند که از وب سایت های دیگر به صفحات وب سایت شما مرتبط می شوند. که هر دو آن ها در صورت استفاده بجا ، از المان های بسیار تاثیر گذار در سئو هستند.


توضیحات متا چه اهمیتی دارند؟
توضیحات متا همان متنی است که در زیر هر یک از نتایج جستجو در گوگل نمایش داده می شوند و به طور خلاصه توضیحی راجع به محتوای آن صفحه می دهند. هر چند توضیحات متا در گذشته اهمیت زیادی برای بهینه سازی موتورهای جستجو داشتند و کلمات کلیدی موجود در آنها کمک می کرد تا خزنده های گوگل اطلاعات دقیق تری درباره محتوای آن وب سایت داشته باشند ولی در حال حاضر اهمیت آن بیشتر برای این است که مخاطب با خواندن آن مجاب به کلیک کردن روی آن نتیجه شود.


سئو و بهینه سازی وبسایت