قابلیت های تاچ سه بعدی در آیفون ۶S

قابلیت های تاچ سه بعدی در آیفون 6S, پیشرو وب, طراحی سایت در کرج, طراحی وب سایت در کرج, طراحی سایت

پیش از آیفون های جدید که در کنفرانس هفته گذشته معرفی شد اپل فناوری فورس تاچ را در ساعت هوشمند خود به کار گرفته بود در آیفون ۶S نیز اپل تکنولوژی پیشرفته تر این فناوری را که به نام تاچ سه بعدی معروف است را به کار گرفت.

اما سوالی که پیش می آید این فن آوری چیست ؟

۳D Touch به این معنی است که مانند تاچ فشاری در ساعت اپل، صفحه لمسی آیفون‌های جدید نیز قادر خواهند بود فرق بین فشارهای ضعیف، متوسط و قوی را هنگام لمس صفحه تشخیص دهند که اجازه پیاده‌سازی قابلیت‌های جدیدی را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد. در واقع اپل نیز مجموعه‌ای از مثال‌ها را در راستای این قابلیت به نمایش گذاشت که البته خیلی خوب بودند.

در ابتدا می‌توان گفت که تاچ سه بعدی به شما اجازه خواهد داد به یک سری از اعمال از پیش تعریف شده درون اپ‌ها دسترسی داشته باشید، برای مثال در اپ Apple Maps با فشار دادن قوی با انگشتتان روی آیکون این اپ می‌توانید به home بروید یا برای باز کردن دوربین در حال سلفی، اپ دوربین را با فشاری قوی باز کنید. درون ایمیل‌هایتان با فشاری قوی روی هر ایمیل می‌توانید پیش‌نمایشی از محتویات آن را ببینید و می‌توانید با فشار دادن آدرسی که همین الان دوستتان برایتان از طریق سرویس پیامک فرستاده آن را چک کنید. همچنین بعد از فعال کردن قابلیت ۳D Touch می‌توانید با نگاه داشتن انگشتتان روی صفحه به جای دیدن صفحه پیش‌نمایش به حالت تمام صفحه بروید.

لینک منبع