تاریخچه لوگو شرکت های پپسی و کوکاکولا

تاریخچه لوگو شرکت های پپسی و کوکاکولا, پیشرو وب, طراحی سایت در کرج, طراحی وب سایت در کرج, طراحی سایت

تاریخچه لوگوی پپسی
شرکت پپسی در سال ۱۸۹۸ در کارولینا پدید آمد و تا سال ۲۰۰۸ یازده بار لوگوی خود را تغییر داده است.

pepsi-coca-logo-in-time1

– سال ۱۹۰۵ اولین تغییر در لوگوی جدید که ۱۸۹۸ خلق شده بود ایجاد شد.
– سال ۱۹۰۶ لوگوی دوباره طراحی شد و شعار تبلیغاتی جدیدی افزوده شد. “نوشیدنی خوراکی خالص و اصل” نشان تجاری در کانادا به ثبت رسید.
– نشان تجاری پپسی در سال ۱۹۰۷ در MEXICO ثبت شد.
– در سال ۱۹۲۰ پپسی به شعار” پپسی کولا بنوشید، رضایت شما را تامین خواهد کرد” برای جلب مشتریان توسل جست.
– در سال ۱۹۳۲ در آرژانتین علامت تجاری پپسی ثبت شد و در سال ۱۹۳۸ این نشان در شوروی به ثبت رسید.
– در سال ۱۹۴۰ آگهی تجاری تاریخچه خود را اولین بار بصورت آواز تهیه کرد و در کل کشور منتشر ساخت ،آهنگ نیکل نیکل سر انجام بالاترین رکورد را به خود اختصاص داد و بعدها به ۵۵ زبان ترجمه شد. لوگوی جدید و پیشرفته تر مطابق با موقعیت جدید طراحی شد.
– در حمایت از تلاش های آمریکا در جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۱ ، شرکت پپسی رنگ در بطریهای خود را به قرمز سفید و آبی تغییر داد.
– در سال ۱۹۵۰ شعار تبلیغاتی” برگشت به وزن بیشتر” تبدیل به موضوع اصلی و تم تبلیغاتی جدید پپسی شد و به علت رقابت لوگوی شرکت دوباره به روز شد.
– توجه آمریکایی ها در سال ۱۹۵۳ به افزایش وزن زیاد شد و استراتژی جدید شرکت ، برمبنای محصول با میزان کالری کمتر قرار گرفت.
– در سال ۱۹۵۴ عبارت “آشامیدنی سبک “به تلفیقی از عبارات ” طراوت بدون سنگینی ” تغییر یافت.
– همراه با تمام این تغییرات استرتژیک در پپسی لوگوی این شرکت به روز رسانی میشد و سال ۱۹۵۸ سال نبرد پپسی برای بهبود نشان تجاریش بود.
– در سال ۱۹۶۱ شرکت پپسی روی مشتریان خود ارزیابی بیشتری انجام داد و به اهمیت زیاد مشتریان جوان پی برد.”و حالا پپسی برای آنها که فکر می کنند جوان هستند” و به این طریق نشان تجاری مورد توجه تمام بازار را ثبت کرد.
– تمام این تغییرات ادامه داشت و لوگوی پپسی در راستای رسیدن به اهداف تجاری این شرکت بارها تغییر کرد تا بالاخره آخرین بار در سال ۲۰۰۸ لوگوی جدید پپسی توسط گروه Arnell طراحی شد.
 
تاریخچه لوگوی کوکاکولا
شرکت معروف کوکا کولا شرکت صنایع غذایی آمریکایی و چندملیتی است، که تمرکز اصلی آن بر تولید، بازاریابی و توزیع نوشیدنی‌های غیرالکلی معطوف می‌باشد .شناخته شده‌ترین محصول این شرکت نوشابه کوکاکولا می‌باشد، که نخستین بار در سال ۱۸۸۶ توسط داروساز آمریکایی جان پمبرتون در کولومبوس، جورجیا ساخته و تولید گردید.
برند و فرمول تجاری محصول کوکاکولا در سال ۱۸۸۹ توسط آسا گریگس کندلر خریداری شد.
 
کندلر تا سال ۱۸۹۲ شبکه توزیع محصولات کوکاکولا را راه‌اندازی کرد و در همین سال نیز بطور رسمی اقدام به تاسیس شرکت کوکاکولا نمود.
pepsi-coca-logo-in-time011
 
فرانک رابینسون انتخاب نام کوکاکولا را به جان پمبرتون پیشنهاد دادهمچنین وی لوگو کوکاکولا را به صورت دست‌نویس و سلیس خطاطی کرد که تا به امروز به عنوان لوگوی این شرکت و این نوشیدنی پابرجاست .
فونت این لوگو چندین بار در طول سالهای مختلف تغییر کرد و در اوایل سال ۱۹۶۰ به علت قرارگرفتن لوگو در یک شکل ، لوگوی دم ماهی نامیده شد و در همین سال موجی به آن اضافه شد.
در سال ۱۹۸۷ این لوگو با ورژن قبلی ترکیب شد و در سال ۱۹۹۰ متن درون بطری کوک جایگذاری شد.
از سال ۲۰۰۰ تا به امروز لوگوی موج دار سابق همچنان به عنوان لوگوی اصلی این شرکت شناخته می شود.
کوکاکولا شناخته شده‌ترین نام تجاری در دنیا است ودر ایران معمولاً به آن کوکا می‌گویند .لوگوی این شرکت در همه جای دنیا در ذهن افراد حک شده است.