افزایش سرعت گوشی های آندروید

افزایش سرعت گوشی های آندروید, پیشرو وب, طراحی سایت در کرج, طراحی وب سایت در کرج, طراحی سایت

گوشی های هوشمند پس از مدتی و نصب نرم افزار های گوناگون دیگر سرعت سابق را ندارند و شما به دنبال روش های افزایش سرعت گوشی موبایل خود خواهید گشت . در این مطلب از سایت Tech24.ir سعی داریم نگاهی نزدیکتر بیا اندازیم به روش های متفاوتی که شما بتوانید هر گوشی یا تبلیت آندرویدی را بهینه کرده و سرعت آن را بهبود بخشید . از گوشی اچ تی سی وان HTC One تا گوشی Nexus 4 ، چند ترفند آندروید برای این کار وجود دارد که خدمتتان عرض میکنیم :

اکثر این ترفند ها نیاز به این دارند که گزینه Developer Options در گوشی شما فعال باشد . برای فعال کردن دولوپر آپشن به منوی تنظیمات Settings به قسمت درباره گوشی بروید و سپس روی شماره ساخت چند بار لمس کنید تا زمانی که پیغامی مبنی بر فعال شدن دولوپر آپشن دریافت کنید .

سرعت انیمیشن ها
مسلما داشتن انیمیشن در منو ها برای کسانی که از جذابیت های ظاهری لذت میبرند ، زیبا می باشد اما این انیمیشن ها میتوانند سرعت سیستم را کاهش دهند . خوشبختانه شما میتوانید سرعت آنها را کم کنید یا حتی اگر مایل باشید آنها را خاموش کنید . برای اینکار به دولوپر آپشن Developer Options بروید ، منو را به پایین برده تا به گزینه های Window Animation Scale ، Transition Animation Scale و Animator duration scale برسید . برای هرکدام از آنها شما میتوانید سرعت انیمیشن را از نصف تا سرعت عادی تنظیم کنید یا حتی اینکه آنها را خاموش کنید . هنگامی که شما اینکار را کردید متوجه خواهید شد منو ها و جا به جایی ها سریعتر نمایش داده میشوند.

پاک کردن حافظه کش cache مرورگر
حافظه کش cache در واقع استخری از اطلاعاتی است که مرورگر از صفحات اینترنتی که قبلا دیده اید ، ذخیره میکند تا برای دفعات بعدی آن صفحه ها سریعتر بارگذاری شوند . با این وجود بعد از مدتی این حافظه از نظر حجم بسیار بزرگ شده و دارای اطلاعات قدیمی میگردد که حتی مرورگر هم دیگر از آنها استفاده نمی کند .
شما از هر نرم افزار مرورگر آندروید که استفاده میکنید میتوانید حافظه کش آن را پاک کنید . به طور کلی این گزینه در منوی تنظیمات مرور گر در اختیار شما قرار داده شده است . در مرورگر فایرفاکس آندروید این گزینه در قسمت privacy and browsing history قرار دارد.

فایل های پردازشی process و نرم افزار های غیر ضروری را پاک نمایید
سیستم عامل آندروید از یک سیستم داخلی مدیریت برنامه قوی بهره میبرد اما آن همیشه باهوش ترین نیست . نکته منفی اینجاست که فایل های برنامه هایی که دیگر مفید نیستند ، کماکان به صورت فعال در حافظه میمانند و فضا را اشغال میکنند حتی زمانی که شما ظاهرا برنامه مربوطه را بسته اید . در نتیجه بدلیل اینکه این برنامه ها در پشت زمینه در حال اجرا هستند و حافظه را اشغال نموده اند ، شما متوجه کاهش سرعت گوشی خواهید شد . شما به راحتی میتوانید حافظه کش cache را خالی کنید و فایل های پردازشی که دیگر استفاده ای برای شما ندارد را در قیمت تنظیمات نرم افزار ها متوقف کنید . مواظب باشید که چه فایل هایی را پاک یا متوقف میکنید . هر فایلی که با گوگل پلی Google Play یا سرویس های آندروید مرتبط بود را دست نزنید .

حافظه کش cache نرم افزار ها را پاک کنید
باز هم مراقب باشید که حافظه کش کدام برنامه ها را پاک میکنید . هنگامی که نرم افزار به زمان زیادی برای اجرا شدن نیاز دارد یا ناگهانی متوقف میشود ، در صورتی که قبلا بدون مشکل اجرا میشده است ، نشانه این است که حافظه کش cache برنامه اشکال دارد . شما به راحتی میتوانید به تنظیمات بروید سپس به مدیریت برنامه ها بروید بنامه مورد نظر را پیدا کرده و روی دکمه Clear Cache کلیک کنید .این کار تمام اطلاعات مربوط به لاگین کردن را پاک میکند ، بنابراین برای برنامه هایی که به آن نیاز دارند ، شما باید آن اطلاعات را مجددا وارد نمایید تا بتوانید مجددا از آنها استفاده نمایید .

نرم افزار های خود را آپدیت نگه دارید
این ممکن است کمی احمقانه به نظر برسد ، اما آپدیت ها در حالت کلی باعث پیشرفت و بهبود سرعت ، کیفیت و امنیت نرم افزار میشود . شما به صورت دستی میتوانید به فروشگاه گوگل پلی Google Play رفته و در قسمت My Apps با کلیک روی دکمه Update All نرم افزار های خود را آپدیت کنید . اگر برنامه ای برای آپدیت شدن نیاز به اجازه دارد ، پیغامی برای شما به نمایش در می آید و میتوانید قبل از تایید کردن آن را مرور کنید . شما همچنین میتوانید از فروشگاه گوگل گزینه آپدیت خودکار را فعال کنید که دیگر مجبور نباشید به صورت دستی آپدیت کنید . برای اینکار به تنظیمات Google Play رفته و گزینه آپدیت خودکار را تیک بزنید.

ویجت های غیر ضروری را پاک کنید
شما به احتمال زیاد در هوم اسکرین خود ویجت هایی قرار داده اید ، اما واقعا از کدام یک از آنها استفاده میکنید ؟ اگر این ویجت ها فقط برای پر کردن صفحه می باشد از شر آنها خلاص شوید . همچنین اگر شما صفحات هوم اسکرین زیاد دارید که بعضی از آنها تنها دارای دو سه برنامه بیشتر نیستند آنها را مرتب بهینه کنید و برنامه های آنها را به صفحات دیگر انتقال بدهید و صفحات اضافی را پاک کنید .

لانچر launcher جدید نصب کنید
البته لانچر جدید معجزه نمیکند اما ممکن است سرعت آن از لانچر کارخانه ای گوشی که در حال حاضر از آن استفاده میکنید مقداری بیشتر باشد . بعضی از لانچر ها به کاربران اجازه میدهند بسیاری از تنظیمات مانند آیکون ها و غیره را به دلخواه خود تغییر دهند حال آنکه بعضی دیگر بیشتر برای سرعت بهینه شده اند . بستگی به نیاز شما میتوانید آنها را انتخاب و استفاده کنید .

لینک منبع