افزایش سرعت شارژ شدن باتری گوشی موبایل

افزایش سرعت شارژ شدن باتری گوشی موبایل, پیشرو وب, طراحی سایت در کرج, طراحی وب سایت در کرج, طراحی سایت

چه چیزی بدتر از یک گوشی از کار افتاده است ؟ گوشی که زمان زیادی طول میکشد تا شارژ شود ! این موضوع ممکن است تا حالا برای شما اتفاق افتاده باشد : شما عجله دارید و میخواهید از خانه خارج شوید ناگهان متوجه میشوید که گوشی شما فقط ۵ درصد شارژ دارد ! در این مطلب سعی میکنیم نکاتی برای افزایش سرعت شارژ شدن باتری گوشی موبایل بیان کنیم .

دو شاخه و شارژر مناسب
اولین کاراین است که با شارژری که همراه گوشی قرار داده شده است ، گوشی را با استفاده از پریز برق دیواری شارژ نمایید . اگر شما عجله دارید از زدن گوشی و شارژ کردن آن توسط رایانه یا لپتاپ خود داری کنید چرا که سرعت شارژ شدن گوشی شما را پایین می آورند . این قضیه برای شارژرهای بیسیم Qi نیز صادق است و سرعت شارژ شدن گوشی را پایین می آورد .

گوشی را به حالت هواپیما Airplane Mode ببرید
برای افزایش سرعت شارژ شدن بهتر است گوشی خود را در حالت پرواز قرار دهید تا آنتن دهی خاموش شود. راه های زیادی برای اینکار وجود دارد . در اکثر گوشی های آندرویدی کافیست دکمه خاموش روشن را نگه دارید و هنگامی که منو ظاهر شد گزینه airplane mode را انتخاب کنید . حالت پرواز تمام امواج بیسیم رایویی را در گوشی غیر فعال میکند و شما هیچ گونه تماس ، پیام و دسترسی به اینترنت نخواهید داشت ، اما هنگامی که بدانید شارژ گوشی شما چند ساعت بیشتر دوام آورده و گوشی شما روشن خواهد ماند ارزشش را دارد .

گوشی را خاموش کنید
اگر شما واقعا به گوشی خود در آن لحظه احتیاجی ندارید گوشی را به طور کامل خاموش کنید . مطمئنا با این کار زنگ هشدار یا اعلان ها کار نخواهد کرد و در کل باعث زودتر شارژ شدن میشود.

امکانات غیر ضروری را خاموش کنید
بررسی کنید که آیا امکانات غیر ضروری مانند بلوثوث ، وای فای ، جی پی اس ، ان اف سی و… روشن است یا خیر . تمام برنامه های خود را ببندید و از آپدیت شدن خودکار نرم افزار ها از فروشگاههای مانند گوگل پلی جلوگیری کنید . همچنین عملیات پشتیبان گیری خود کار را غیر فعال کنید . این نکات در ظاهر کوچک اما طلایی به شما در موقعی که در عجله هستید کمک میکند . بعلاوه اینکه تمام امکاناتی که غیر فعال میکنید پس از شارژ کردن به راحتی قابل برگشت خواهد بود پس نگران نباشید.

دست نزدید !
اگر شما نیاز دارید گوشی خود را روشن نگه دارید و حتی نمیخواهید آن را در حالت پرواز قرار دهید چرا که تماس یا پیام مهمی دارید که میبایست دریافت کنید و پاسخ دهید ، سعی نکنید هر ۳۰ ثانیه یک بار گوشی خود را چک کنید چرا ؟ چونکه صفحه نمایش بزرگترین مصرف کننده شارژ گوشی می باشد .

لینک منبع