موارد آزار دهنده در طراحی سایت

موارد آزار دهنده در طراحی سایت, پیشرو وب, طراحی سایت در کرج, طراحی وب سایت در کرج, طراحی سایت

1- استفاده از فایل موسیقی:
مطمئن باشید هیچ کاربری علاقه ندارد به اجبار موسیقی مورد علاقه شما را گوش کند مخصوصا اگر در حال گوش کردن موسیقی باشد و یا پاسی از نیمه شب باشد و افراد خانواده در حال استراحت باشند و اسپیکر هم روشن باشد. اینجاست که نستب به سایت شما تنفر پیدا خواهند کرد.

2- استفاده از فونتهای بزرگ و یا ریز:
استفاده از فوت های بزرگ اصلا مناسب نیست زیرا طراحی را بسیار زشت می کند و چشم کاربر به سرعت خسته می شود مخصوصا اگر رنگ های روشن و جلب توجه کننده داشته باشید. پس لطفا از فوت های بزرگ استفاده نکنید مگر آنکه سایتان برای افراد کم بینا و کسانی که مشکلات بینایی دارند طراحی شده باشد. همچنین فوت ریز ، ناخوانا می شود و کاربر از خواندن آن مطلب دست می کشد.

3- پیغام های بزرگ و تمام صفحه:
نباید هیچ یک از محتوا و مطلبی که شما می خواهید کاربر مطالعه کند را به صفحه مانیتور بکوبید و آن ها را مجبور به خواندنشان کنید.

4- پنجره های پاپ آپ:
اغلب سایت هایی که از پاپ آپ استفاده می کنند مسدود می شوند اما با این حال افرادی هستند که هنوز از پاپ آپ استفاده می کنند. جدا از آنکه استفاده از پنجره های پاپ آپ آزار دهنده است، به علت مسدود شدن این صفحات ما محتوای مفید و خوب را نیز از دست می دهیم.

5) پرهیز از سایتهای فول فلش:
– معمولاً اینگونه سایتها به خاطر استفاده فراوان از تصاویر ، آبجکتها ، متون و افکتهای حرکتی ، حجم بسیار بالاتری نسبت به وبسایت های استاندارد دارند. حجم زیاد سایت، سرعت لود صفحه را افزایش می دهد و در این گونه موارد ممکن است کاربر منصرف شود یا اشتیاق کمتری برای بازدید دوباره سایت داشته باشد. از طرفی اگر مرورگر کاربر فلش‌ پلیر نداشته باشد، ممکن است از بازدید سایت شما منصرف شود.

– یکی از مشکلات مهمی که طراحی سایت Full Flash دارد این است که توسط موتورهای جستجو ایندکس نمی شوند. در سالهای اخیر گوگل اقداماتی برای ایندکس کردن این صفحات ارائه داده اما کارایی کافی را ندارد و کل سایت را به عنوان یک صفحه شناسایی می نماید. به فرض مثال اگر سایتی با ۲۰ لینک داشته باشیم در سایتهای تمام فلش موتورهای جستجو تمام آن ۲۰ صفحه را یک صفحه در نظر می گیرد در حالیکه در سایتهای استاندارد ، تعداد صفحات ایندکس شده توسط موتورهای جستجو ۲۰ صفحه است.

– هزینه بالای طراحی سایت فول فلش و پشتیبانی:
معمولاً طراحی سایتهای فول ‌فلش که از قابلیتهای فلش بهترین استفاده را می برند هزینه برتر هستند. ضمن آنکه پشتیبانی آنها نیز مشکل است. داشتن وب سایتی با طراحی آزار دهنده کار دشواری نیست و بسیاری از صاحبان سایت بطور ناخواسته در این زمینه پیشرو هستند.

6)عدم امکان داینامیک نمودن محتوا:
در برخی موارد به علت استفاده از آبجکتهای گرافیکی امکان داینامیک نمودن محتوا وجود ندارد و در اینگونه موارد تغییرات بایستی توسط طراح انجام شود ، و این امر ممکن است بدلیل طولانی و سخت بودن پروسه اجرایی آن ، تا مدتها تغییر نکند.

  • برچسب ها