گوگل AdWords چیست؟

گوگل AdWords چیست؟, پیشرو وب, طراحی سایت در کرج, طراحی وب سایت در کرج, طراحی سایت

گوگل AdWords یک سرویس تبلیغاتی متعلق به گوگل است. این سرویس برای کسب‌وکارهایی ایجاد شده که قصد دارند تبلیغات خود را در صفحه نتایج گوگل به نمایش بگذارند.

سرویس تبلیغاتی گوگل AdWords همانگونه که از نامش پیداست، مبتنی بر کلمات کلیدی بوده و شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا کمپین‌های تبلیغاتی گوناگونی را تعریف کرده و تنها در حالتی که بر روی تبلیغات آن‌ها کلیک شد، مبلغی را پرداخت نمایند.

شرکت‌ها و سازمان‌هایی که از سرویس گوگل اد وردز استفاده می‌کنند می‌توانند با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با کسب‌وکارشان، تبلیغات کرده و این تبلیغات در هنگامی که کاربران در حال جستجو در موتور جستجوی گوگل هستند به آن‌ها نمایش داده می‌شود.

این تبلیغات با برچسب Ad در کنارشان نسبت به سایر نتایج به نمایش درآمده توسط گوگل متمایز شده و در بالا، پایین و سمت راست نتایج اصلی به نمایش در می‌آیند. اگر کاربری بر روی این تبلیغات کلیک کند، مستقیما به وب‌سایت شما هدایت خواهد شد.

هنگامی که برای کمپین اد وردز خود می‌خواهید کلمات کلیدی مناسبی را انتخاب نمایید، گزینه‌های مختلفی برای شما در دسترس قرار می‌گیرد که عبارت است از:

Broad Match: این حالت تبلیغ شما را به بیشترین تعداد کاربرانی که کلمه کلیدی مورد نظر شما را در هر حالتی مورد جستجو قرار می‌دهند، نشان می‌دهد.

Negative Match: این گزینه تبلیغات شما را برای کلمات یا عباراتی که مشخص کرده‌اید نشان نمی‌دهد.

Phrase Match: هرگاه کاربر عبارت مورد نظر شما را مورد جستجو قرار داد، تبلیغ شما به او نشان داده می‌شود.

Exact Match: هنگامی که کاربر منحصرا و دقیقا عبارت تعیین شده توسط شما را مورد جستجو قرار داد، تبلیغات شما برای او به نمایش در می‌آید.

همان طور که پیشتر اشاره کردیم، مبنای سرویس تبلیغاتی گوگل AdWords، بدین گونه است که در ازای هر کلیک کاربر بر روی تبلیغ مورد نظر، مبلغی از شارژِ آن کمپین کسر می‌شود که به این نوع از تبلیغات، CPC یا Cost Per Click گویند. شما می‌توانید ماکزیمم هزینه‌ای که قصد دارید بابت هر کلیک کاربر پرداخت نمایید را تعیین کنید و گوگل نیز تبلیغاتی که ماکزیمم هزینه‌ی در نظر گرفته شده‌ی آن‌ها در ازای هر کلیک بیشتر باشد را بالاتر از تبلیغات مشابه نشان خواهد داد.

لینک منبع