بک لینک چیست؟

بک لینک چیست؟, پیشرو وب, طراحی سایت در کرج, طراحی وب سایت در کرج, طراحی سایت

لینک های موجود در سایت برای موتورهای جستجو دو هدف دارند.

در واقع‬ آنها به موتورهای جستجو کمک‬ می کنند که راه خود را در سا‫یت شما پیدا کنند ولی ‬‬اگر حاوی اطلاعات مناسبی باشند به موتورهای جستجو در مورد مرجع نیز می گویند.

در اوایل گوگل،‬ BackRub نام داشت.‬ احتمالا شما لوگوی زیبای آن را دیده اید.‬

این سیستم نامش را از آن‬ گرفته و backlinks‬ (لینک پشتی) نام دارد.

بک لینک به‬‬ لینک هایی گفته می شود که یک سایت را به سایت دیگری ارجاع میدهد.‬

علت این است که اصل پشت‬ گوگل این بود که سیستم‬ تنها متن موجود در صفحه را‬ ایندکس نمی کند، بلکه موضوع آن را هم تشخیص میدهد.‬‬

یکی از چیزهایی که گوگل بررسی‬‬ میکند متن عکسی است‬ که همان کلیدواژه های موجود در لینک است.‬

حتما بخوانید :بک لینک خوب یا بد؟

ساخت بک لینک
گوگل فرض میکند که شما واژه‬ هایی در لینک دارید و احتمالش وجود دارد‬ که واژه های لینک به موضوع‬ آن لینک ارتباط داشته باشد.

معمولا شما واژه ی دندان پزشکی را به لینکی که به‬ صفحه ی طراحی سایت میرود نمیبینید‬.

اگر گوگل واژه ی دندان پزشکی را‬ ببیند منطقی است اگر فکر کند که‬ صفحه ی مقصد به دندان پزشکی ارتباط دارد‬ البته اگر مردم از کلیدواژه هایی‬ خوبی در لینک استفاده نکنند‬ این اصل دچار مشکل می شود.‬

برای نمونه صفحات بسیاری وجود دارد که برای لینک ها‬ از چیزی مانند “اگر می خواهید‬ Adobe Reader را دانلود‬ کنید اینجا کلیک نمایید” استفاده می کنند‬ و لینک بر “اینجا کلیک کنید” قرار دارد.‬

به این صورت گوگل در نظر‬ می گیرد که بهترین تطابق با‬ لینک “اینجا کلیک کنید” است‬. در این مورد اهمیتی ندارد که ‫شما یک‬ لینک Adobe Acrobat را ساخته باشید ولی اگر می خواهید سایتتان را بهینه‬ سازی نمایید، شما باید بدانید که‬ یک لینک “اینجا کلیک کنید”‬ به صفحه دیگر به شما کمک چندانی نمی کند ولی‬ اگر لینکی کلیدواژه های خوبی داشته باشد خیلی قدرتمند است،‬ بنابراین اگر شما لینکی دارید که‫ نوشته است‬‬ “بهینه سازی” تنها یک هدف دارد که به موتور جستجو برای پیدا کردن‬ صفحه کمک میکند.

در صورتی که می توانست‬ موضوع صفحه را نیز بگوید. لینک بهتر میگوید‬ “آموزش بهینه سازی سایت”‬ که در آن لینک بر واژه های ” آموزش بهینه سازی سایت ” قرار دارد‬ حال شما به گوگل گفتید که ‫صفحه مرجع در مورد آموزش بهینه سازی سایت میباشد‬ که این مفهوم مهمی است که با لینک های اشاره کننده به‬ سایت منشاء کار می کنند،‫ ولی حتی اگر برای لینک های ‬‬سایت شما نیز می تواند نتیجه بخش باشد‬. وضعیت ایده آل زمانی است که‬ کلیدواژه ها و لینک ها با کلیدواژه های‬ صفحه مرجع تطابق داشته باشد‬.

برای نمونه، فرض کنید که شما ‫صفحه ای برای‬‬ آموزش بهینه سازی سایت دارید،‬ من می خواهم با استفاده از کلیدواژه های‬ اشاره کننده به صفحه ای از سایت‬ لینک کنم ولی همچنین می خواهم که‬ کلیدواژه ای در صفحه مرجع، در تگ عنوان‬ تگ توضیح، هدر h1 و‬ متن بدنه داشته باشم. شما این‬ لینک ها را کجا می خواهید؟

جواب ساده است، هرجایی که مسیردهی خوبی داشته باشد‬ و همچنین در بلوکهای متغیر‬ در پایین صفحات شاید در بلوکهای متنی در کنار صفحه‬ متن بدنه یا در بلوکهای محصولات و غیره‬. بسیاری از سایتهای موفق پشته ای‬ از لینک ها در مکانهای مختلف سایت دارند‬ بله شما نباید در ساخت بک لینک زیاده روی کنید ولی‬ بسیاری از سایتها به خاطر اندک بودن لینک هایشان آسیب می بینند.

لینک منبع