DropBox دراپ باکس چیست؟

DropBox دراپ باکس چیست؟, پیشرو وب, طراحی سایت در کرج, طراحی وب سایت در کرج, طراحی سایت

دراپ باکس یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری در دنیا است؛ زیرا قابل اعتماد، بسیار کاربر پسند و به راحتی قابل تنظیم و شروع به کار است. فایل‌های شما در سرویس‌های دراپ‌باکس ذخیره می‌شوند و می‌توانید به آن‌ها از طریق وب دسترسی پیدا کنید. هم‌چنین می توانید به فایل‌های خود از طریق نرم‌افزار مخصوص دراپ‌باکس که برای سیستم‌عامل‌های مک، ویندوز، لینوکس، آی‌اواس ، اندروید و بلک‌بری توسعه داده شده است، نیز دسترسی داشته باشید.

شما می‌توانید هر فایلی را در این سرویس ذخیره کنید. به واسطه نرم‌افزار دراپ باکس این عمل در کامپیوترها بسیار ساده است؛ بدین صورت که کافی است فایل مورد نظر را کشیده و بر روی پوشه دراپ‌باکس رها کنید. سپس این سرویس بلافاصله اقدام به همگام‌سازی تمام دستگاه‌های متصل به حساب کاربری می کند تا کاربران در هر زمان و مکان به فایل‌های مورد نظر دسترسی داشته باشند. لازم به ذکر است که محدودیت حجمی برای آپلود هر فایل وجود ندارد.

یکی از عوامل محبوبیت دراپ باکس رابط‌ کاربری ساده و منظم آن است. با این حال که نرم‌افزارهای موبایل و کامپیوتر این سیستم زیبا و ساده طراحی شده‌اند، ولی محیط وب‌سایت آن به خوبی نرم‌افزار‌ها نیست و گزینه‌های کمی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

دراپ باکس, dropbox

دراپ باکس فرصت‌های زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا فضای ۲ گیگابایت اولیه را افزایش دهند. اگر در شروع سرویس در برنامه آموزشی نحوه کار با این سیستم شرکت کنید ۲۵۰ مگابایت فضای اضافی هدیه می‌گیرید. هم‌چنین برای فعال کردن قابلیت آپلود خودکار عکس‌های گرفته شده در دستگاه خود، ۳ گیگابایت به فضای شما افزوده خواهد شد. در نهایت نیز با ثبت‌نام هر کدام از دوستان شما که به وسیله دعوت شما به این سرویس روی آورده‌اند، شما ۵۰۰ مگابایت از دراپ‌باکس هدیه خواهید گرفت که این روند فقط برای ۳۲ بار ادامه خواهد داشت.

نقاط قوت:
نقطه قوت اصلی دراپ‌بکس عملکرد خوب و یکسان آن بر روی تمامی پلتفرم‌ها است. نرم‌افزار‌های آن ساده و زیبا طراحی شده‌اند و هر کاربری را راضی نگه خواهند داشت.

نقاط ضعف:
طراحی وب‌سایت دراپ باکس یکی از ضعیف ترین نمونه‌ها موجود در بین فضاهای ذخیره سازی ابری است. طراحی آن زیبا است، ولی کار کردن با آن مشکل است و نیاز به زمان دارد.

بهترین انتخاب برای:
اشتراک‌گذاری در حالتی که از دستگاه‌های مختلف بسیاری استفاده می‌کنید.

لینک منبع