راهنمای گام به گام استخراج بیت کوین

راهنمای گام به گام استخراج بیت کوین, پیشرو وب, طراحی سایت در کرج, طراحی وب سایت در کرج, طراحی سایت

قبل از شروع به استخراج بیت کوین، خوب است که بدانید استخراج بیت کوین واقعا به چه معناست. استخراج بیت کوین قانونی است و با هش SHA256 انجام می شود تا نقل و انتقالات بیت کوین را تایید اعتبار کرده و امنیت لازم را برای دفتر حساب عمومی شبکه بیت کوین فراهم آورد. سرعت استخراج بیت کوین با هش بر ثانیه اندازه گیری می شود.

شبکه بیت کوین این تلاش استخراج کنندگان را که قدرت محاسباتی مورد نیاز را تامین کرده اند، با دادن بیت کوین به ایشان جبران می کند. این پاداش به شکل بیت کوین های تازه صادر شده و نیز اجرت نقل و انتقالات پرداخت می شود. هرچه قدرت محاسباتی بیشتری داشته باشید، سهم شما از پاداش هم بیشتر می شود.
 
گام اول : بهترین سخت افزار استخراج بیت کوین را تهیه کنید :

در برخی موارد، ممکن است لازم شود که سخت افزار استخراج را خریداری کنید. امروزه، شما می توانید اغلب این سخت افزارها را از آمازون خریداری کنید. همچنین می تواند این را از چارت‌های بیت کوین چک کنید.
 
چگونه استخراج بیت کوین را شروع کنیم؟
برای شروع به استخراج باید اول سخت افزار استخراج بیت کوین داشته باشید. در روزهایی که بیت کوین تازه آمده بود، می شد با سی پی یوی کامپیوتر (CPU Mining) خودتان یا بایک کارت پردازشگر ویدئوی (GPU Mining) سرعت بالا استخراج کرد. اما امروزه این دیگر ممکن نیست. چیپ‌های ASIC مخصوص بیت کوین قدرت اجرای صدبرابر بیشتر از سیستم های قدیمی تر است و در صنعت استخراج بیت کوین حاکم هستند.

استخراج بیت کوین با دستگاه ضعیف تر باعث می شود هزینه برق شما بیشتر از درآمد حاصل از استخراج باشد. پس مهم است که بیت کوین را با بهترین سخت افزار بیت کوین که مخصوصا برای این منظور ساخته شده، استخراج کنید. چند شرکت مانند Avalon و Antminer سیستم های عالی برای استخراج بیت کوین ارائه می دهند.
 
خدمات استخراج ابری بیت کوین:
راه حل دیگر این است که قرارداد استخراج ابری بیت کوین را خریداری کنید. این کار را برای شما بسیار آسان می سازد اما به این قیمت که کنترل واقعی روی سخت افزار نخواهید داشت.

اعتبار خدمات استخراج ابری که در اینجا فهرست شده است، تایید و تضمین نمی شود، زیرا تعداد زیادی از سرویس های استخراج ابری بیت کوین تقلبی وجود دارد.
 
Hashflare : این سرویس قراردادهای استخراج SHA-256 با قیمت ۱.۶۰ دلار در ازای گیگاهش بر ثانیه ارائه می دهد. پول های از نوع SHA-256 سودآورتری برای استخراج هستند با این حال، پرداخت همچنان به بیت کوین است. مشتریان باید دست کم ۱۰ گیگا هش بر ثانیه بخرند.
 
Genesis Mining : این سرویس بزرگترین عرضه کننده استخراج ابری بیت کوین است. از کد mWpwy4 استفاده کنید تا ۲.۵ درصد تخفیف بگیرید. این سرویس سه گزینه برای استخراج ابری بیت کوین به شما ارائه می دهد: ۱۰۰ گیگاهش بر ثانیه (۲۶ دلار با قرارداد ادئمی)، ۲۰۰۰ گیگاهش بر ثانیه (۴۹۹ دلار با قرارداد دائمی)، و ۱۰۰۰۰ گیگا هش (۲۴۰۰ دلار با قرارداد دائمی). این گزینه ها به ترتیب ۰.۲۶ دلار، ۰.۲۵ دلار و .۲۴ دلار برای هر گیگاهش بر ثانیه هزینه خواهند داشت.
 
Minergate : هم استخر ارائه می دهد و استخراج ترکیبی و سرویس های استخراج ابری برای بیت کوین
 
Hashnest : این شرکت توسط Bitmain اداره می شود.
 
مقایسه سخت افزار استخراج بیت کوین:

در حال حاضر بنا بر قیمت در ازای هش و کارآیی الکتریکی، بهترین سخت افزار استخراج به صورت زیر است :
 

AntMiner S9
Advertised Capacity : 11.85 Th/s
Power Efficiency : 0.25 W/Gh
Weight : 5.5 kg
Guide : Yes
Price : $1382

 
 

AntMiner S7
Advertised Capacity : 4.73 Th/s
Power Efficiency : 0.25 W/Gh
Weight : 8.8 pounds
Guide : Yes
Price : $479.95
بیت کوین کسب شده در یک ماه : ۰.۱۶۶۵

 
 

Avalon6
Advertised Capacity : 3.5 Th/s
Power Efficiency : 0.29 W/Gh
Weight : 9.5 pounds
Guide : No
Price : $499.95
بیت کوین کسب شده در یک ماه : ۰.۱۲۳۲

 
 

SP20 Jackson
Advertised Capacity : 1.3-1.7 Th/s
Power Efficiency : 0.65 W/Gh
Weight : 20 pounds
Guide : Yes
Price : $248.99
بیت کوین کسب شده در یک ماه : ۰.۰۵۹۹

 
 
گام دوم : نرم افزار استخراج بیت کوین رایگان را دانلود کنید :
وقتی سخت افزار استخراج بیت کوین را گرفتید، باید برنامه ویژه ای را برای استخراج بیت کوین دانلود کنید. برنامه های زیادی وجود دارند که برای استخراج بیت کوین به کار می روند، اما دو تا از محبوب ترین آنها CGminer و BFGminer است که برنامه های command line هستند.

اگر دنبال استفاده راحت هستید، بهتر است EasyMiner را امتحان کنید که یک برنامه روی ویدنوز/ لینوکس و اندروید با روش کلیک و حرکت به جلو است.
 
گام سوم : به یک استخر استخراج بیت کوین بپیوندید
وقتی آماده استخراج بیت کوین شدید، ما توصیه می کنیم که به یک استخر استخراج بیت کوین بپیوندید. استخرهای استخراج بیت کوین گروه هایی از استخراج کنندگان بیت کوین هستند که با هم برای حل یک بلاک کار می کنند و در پاداش ها شریک می شوند. بدون یک استخر استخراج بیت کوین، ممکن است بیش از یک سال درگیر استخراج باشید و هیچ بیت کوینی گیرتان نیاید. خیلی راحت تر است که کار را اشتراکی پیش ببرید و پاداش را با یک گروه بزرگتر از استخراج کنندگان بیت کوین شریک شوید. در اینجا چند گزینه وجود دارد:

برای یک استخر کاملا غیرمتمرکز، p2pool محبوب است.

عقیده بر این است که استخرهای زیر روی بلاک های کاملا معتبر با هسته اصلی بیت کوین کار می کنند.

  • BitMinter
  • CK Pool
  • Eligius
  • Slush Pool

 
گام چهارم : نصب کیف پول بیت کوین :
گام بعدی برای استخراج بیت کوین نصب یک کیف پول است یا اگر از قبل کیف پول دارید کیف پول بیت کوین دارید می توانید از همان برای دریافت بیت کوین استخراجی استفاده کنید. یک کیف پول بیت کوین مانند یک کیف پول معمولی است و می تواند یک نرم افزار باشد یا روی موبایل یا روی وب سایتی باشد. کیف پول سخت افزاری کوین نیز موجود است.

بیت کوین با استفاده از یک آدرس منحصر به فرد که فقط به شما تعلق دارد، به کیف پول شما ارسال می شود. مهم ترین گام در نصب کیف پول بیت کوین، تضمین امنیت آن در مقابل تهدیدهای بالقوه است و این کار را می تواند با ایجاد اعتبار دو عاملی یا با حفظ کیف پول روی کامپیوترتان به صورت آفلاین انجام دهید. کیف پول را می توان با دانلود کردن یک نرم افزار به کامپیوتر خود بدست آورد.

لینک منبع